Jak się przygotować?

Jak przygotować się do fryzury próbnej oraz do upięcia finalnego? Na fryzurę próbną, jak i finalną należy przyjść ze świeżo umytymi włosami. I to wcale nie przez to, że nie chcę mi się komuś umyć włosów...

Głowę myjemy trzy razy szamponem odtłuszczającym (do włosów przetłuszczających się lub przeciwłupieżowym), aby dobrze oczyścić łuskę włosa z zanieczyszczeń. Nie nakładamy żadnych preparatów natłuszczających, tj. maski/odżywki. W wyjątkowych przypadkach z problemem w rozczesaniu, możemy użyć tylko lekkiej odżywki na same końce.

Spłukujemy włosy obfitą ilością wody, tak aby mieć pewność, że dobrze zostały oczyszczone. Po takim procesie zawsze musimy wysuszyć włosy w 100% za pomocą suszarki.

Teraz trzeba przeczekać co najmniej godzinę, aby włosy na pewno wytraciły swoją wilgoć. Przyczyni się to do lepszej wytrzymałości fryzury. Zwracamy uwagę, aby nie przyjść w lekko wilgotnych włosach, bo wtedy ten proces nie ma sensu.

W przypadku niewłaściwego przygotowania, niestety nie ma gwarancji na wytrzymałość upięcia, loków. Włos musi być odtłuszczony, sypki, bez wilgoci. Wykonanie tego procesu zaraz przed czesaniem, mimo solidnego wysuszenia, nie wytraci całkowicie wilgoci z włosa.

Wyjątkiem jest klientka, którą natura obdarzyła niewielką ilością włosów, posiada widoczne miejsca przerzedzonych włosów. Taka sytuacja wymaga wymodelowania włosów na miejscu w salonie, przed wykonaniem upięcia. Zapewne będą potrzebne również takie cuda techniki, jak dopinki czy też wypełniacze. Proszę o zgłaszanie każdego z przypadków.